Menu

Video Mapping

Video Mapping; dev bir zemine veya binaya görüntü gönderilmesini esas almamakla beraber çalışmaların etkileyiciliği, yapılan prodüksiyonlara bağlıdır. Bina yüzeylerinin belli bir mimariye bağlı olmasından dolayı, pencere, kabartma veya kolon gibi öğelerin yapılan çalışmada bir bütünlük vermesi şarttır. Işık gösterisi ile Video Mapping in birbirinden ayırt edilmesi gerekmektedir. Kullanılan dev projeksiyonlar ışık oyunları yapmak yerine, bina üzerine video mapping yazılımı kullanılarak binanın hareket etmesi (binanın yıkılması vb.) ve binanın tüm mimarisi kullanılarak insanları etkilemesi önemlidir. Aksi halde renkli spot ışık veya bir film projeksiyon ile yansıtılarakta bir bina da gösterim yapılabilir.

Bu çalışmalarda ihtiyaç, iyi kurgulanmış bir senaryonun görselleştirilmesi ve video haline getirilmesi, bina veya zemine uygun projeksiyon cihazlarının seçilmesi ve oynatıcı medya server ve yazılımdır.

 

video mapping

 

Bunun yanı sıra bir çok şirket Lansman, Etkinlik veya Özel organizasyonlarında iç mekan içerisinde indoor video mapping çalışmaları yapmaktadır. Hatta bu günlerde, video mapping çalışması yapılmayan bir etkinlik görmek oldukça zor.

Bu doğrultuda, Konseptin hazırlanması başta olmak üzere, Sahne Tasarımı, Konsept Hikaye Oluşturulması, Sahne Prodüksiyonları ve tüm İnteraktif Çözümler de destek vermekteyiz.